Inštalujeme fotovoltické elektrárne ako sú ostrovné systémy , hybridné systémy alebo fotovoltické ohrevy vody . Radi vám pomôžeme nájsť riešenie vhodné pre vás a vaše potreby .
na rodinný dom s dostatočne veľkou plochou na inštaláciu kdekoľvek na Slovensku
na plochy, ktoré nie sú tienené stromami alebo budovami a sú vhodne orientované
ak prevádzkujete spotrebiče a zariadenia najmä cez deň
Panely dokážu premeniť slnečné lúče na jednosmerný elektrický prúd.
Následne menič napätia (invertor) ho pretransformuje na striedavý prúd pre domáce spotrebiče.
Vyrobená elektrická energia sa buď spotrebúváva vo vašich spotrebičoch, alebo, ak je jej prebytok, uskladní sa v akumulátore, z ktorého je možné využiť a spotrebovať energiu vo večerných hodinách alebo pri výpadkoch elektrickej energie.
Počas zamračeného dňa alebo v noci je produkcia elektriny znížená alebo zastavená. Stále ste však pripojený k rozvodnej sieti, takže môžete mať toľko energie, koľko potrebujete, bez ohľadu na to, či fotovoltické panely sú schopné elektrinu vyrábať alebo nie
Teplú vodu využíva v domácnosti úplne každý. Ak ohrievate vodu v bežnom bojleri, využívate pre úsporu nákladov nočný prúd. Cena elektriny z distribučnej siete, ale stále stúpa a do budúcnosti tomu nebude inak. Existuje však riešenie, ktoré Rast nákladov spoľahlivo zastaví – fotovoltaický ohrev vody.
Zo všetkých systémov na ohrev teplej vody je vybudovanie a prevádzkovanie fotovoltaického systému najjednoduchšie, bezobslužné a bezúdržbové. V súčasnej dobe je navyše cena fotovoltaických panelov na veľmi priaznivé úrovni, a to ešte viac zatraktívňuje toto riešenie. Inštalácia celého zariadenia sa väčšinou zvládne behom jedného dňa. Dĺžka inštalácie ale závisí od konkrétnej situácie, napr. Postačí ak na montáž rebrík alebo ak je nutná montážna plošina pod. Konštrukčné systémy pre inštaláciu panelov existujú pre všetky typy striech aj pre všetky druhy strešných krytín. Plošné zaťaženie strechy fotovoltaickými panelmi je veľmi nízke, zhruba 10 kg / m2.
FVE vyrobí z 1 m2 fotovoltaického panelu až 1100 kWh za rok, preto fotovoltaickým ohrevom ušetrí bežná domácnosť až 75% nákladov na ohrev vody. Veľkosť FVE sa odvíja od veľkosti používaného bojlera a počtu osôb v domácnosti. Tiež záleží na orientácii (umiestnenie panelov). Najvhodnejšie je južná strana (najväčší a najdlhšia intenzita slnečného svitu), ale aj juhozápadnej alebo západnej orientácie vykazujú dobrú ročné bilanciu. Inštalácia na východne, severovýchodne alebo dokonca severne orientovanej strechy sa nevypláca.
Pre komfortné celoročný ohrev vody bez teplotných výkyvov je vhodné regulátor dovybaviť prepínačom solar / distribúcie, napr. OPL HDO. S prepínačom dosiahnete neustálu dostupnosť teplej vody v potrebnom množstve. OPL HDO v oblačných dňoch jednoducho prepnete na ohrev z distribučnej siete. Umožní tiež dohriatiu vody v zimnom období, kedy je nižšia slnečná aktivita.
Toľko stručne na tému fotovoltaický ohrev vody v domácnosti. Neváhajte nám napísať dotaz, radi vám s fotovoltaikou poradíme. Úspora nákladov s regulátorom OPL 9AC sa vždy oplatí.